۱۰ توصیه عسکر اولادی در خصوص موفقیت کسب و کار در ایران

وی از مدرن‌ترین ابزار تجارت بهره می‌گیرد. گوشی مدرن در دست دارد و ماشین مدل بالا سوار می‌شود، اما همزمان به این نکات توجه ویژه ای دارد که باید در رفتار اقتصادی خود تمام اصول مذهبی را رعایت کند.

اسدا… عسگراولادی به یکی از بزرگ‌ترین تجار ایران تبدیل شده و حتی مردم عادی نیز او را می‌شناسند… رفتار اجتماعی و تلاش‌های او برای بیان رازهای موفقیتش در رسانه‌ها شاخص‌ترین تاجر پسته ایران را به مردی تبدیل کرده که برای فعالان اقتصادی و شهروندانی که کمی‌ به موضوعات اقتصادی علاقه دارند، چهره‌ای آشنا شده است. فرش، پسته، زیره و… اصلی‌ترین محصولات صادراتی عسگراولادی محسوب می‌شوند.

او بنیانگذار و رییس اتاق بازرگانی ایران و چین است. بارها اعلام کرده از این سمت استعفا می‌دهد ولی همکارانش در اتاق ایران و چین با صبوری مجاب‌اش کرده‌اند به سمت سابق خود بازگردد. در دهه ۶۰ مدتی عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران بود. عسگراولادی خود را یک کاسب جزء می‌داند با این وجود بسیاری از ناظران او را مهم‌ترین تاجر ایران معرفی می‌کنند. او ۱۰ جمله در مورد رازهای موفقیت کارآفرینان بیان کرده است.

عسگراولادی اعتقاد دارد با رعایت این ۱۰ نکته فعالان اقتصادی می‌توانند در کسب و کار خود رونقی ایجاد کنند. از ویژگی‌های مهم رفتاری او توجه به موضوع‌های دینی و مذهبی است. وی از مدرن‌ترین ابزار تجارت بهره می‌گیرد. گوشی مدرن در دست دارد و ماشین مدل بالا سوار می‌شود، اما همزمان به این نکات توجه ویژه ای دارد که باید در رفتار اقتصادی خود تمام اصول مذهبی را رعایت کند. او صدقه، نماز، صداقت و خداباوری را عامل موفقیت خود و تجارت اش می‌داند. ۱۰ توصیه او را بخوانید:

۱.خداوند را ناظر بر اعمال و کردار خود بدانید، عالم محضرخداست.

۲.در گفتار تجاری خود صداقت داشته باشید. صداقت مهم‌ترین عاملی است که می‌تواند تجارت شما را تضمین کند.

۳.در کسب و کار امانتداری را رعایت کنید. کاسبی که امانتدار باشد، بین همکاران خود و خریداران محبوب می‌شود و کاسبی که امانتداری نکند، چنین نیست.

۴.به حقوق دیگران توجه کاملی داشته باشید. در تجارت باید حقوق همه طرف‌ها رعایت شود. در این مورد به حقوق فروشندگان و خریداران به صورت خاص توجه کنید.

۵.زنهار که مصرف وام‌های دریافتی فقط در رشته کارتان باشد.

۶.هرگز بیش از یک‌هفتم یعنی حدود ۱۵ درصد از دارایی منقول خود را به کسی نسیه ندهید.

۷.موقع بروز مشکلات تجاری به مشورت با افراد مورد اعتماد و سپس صدقه?دادن روی آورید. این ۲ عمل می‌تواند تجارت شما را نجات دهد. صدقه از مهم‌ترین اقداماتی خواهد بود که تجارت شما را نجات می‌دهد.

۸.ا… ا… فی‌الصلوه! هرگز از نمازهای پنج گانه غفلت نکنید.

۹.تواضع در همه ابعاد زندگی خاصه با افراد خانواده خود را از یاد نبرید.

۱۰.سعی کنید سحرخیز باشید. زودتر از دیگران مطلع شوید، زودتر از دیگران تصمیم بگیرید و زودتر از دیگران عمل کنید.

_____________
منبع: افکار نیوز

Permanent link to this article: http://www.mfanni.ir/10-%d8%aa%d9%88%d8%b5%db%8c%d9%87-%d8%b9%d8%b3%da%a9%d8%b1-%d8%a7%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%af%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d8%b5%d9%88%d8%b5-%d9%85%d9%88%d9%81%d9%82%db%8c%d8%aa-%da%a9%d8%b3%d8%a8-%d9%88/

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نمی‌شود.