گزیده خبرهای اقتصادی (۲۷ آبان ۹۱)

مورخ: ۲۷/۸/۱۳۹۱

–          نرخ ارز مبادله ای جهت کالاهای با اولویت سه به بعد  (بانک مرکزی)

 دلار آمریکا:   ۲۴,۸۸۵ –   درهم امارات متحده عربی:  ۶,۷۷۵ –  یورو: ۳۱,۷۱۲

  نرخ ارز مبادله ای جهت کالاهای با اولویت سه به بعد (بانک مرکزی) 8:00:21 AM

–           وزیر نفت: دوره نفت ارزان تمام شد (دنیای اقتصاد)

گروه سوخت و نیرو- وزیر نفت ایران با تاکید بر اینکه دوره نفت ارزان در جهان به پایان رسیده است، از افزایش بهای جهانی طلای سیاه خبر داد و اعلام کرد: قیمت‌های فعلی نفت ۱۰۰ دلاری خوب و رضایت بخش ارزیابی می‌شود. رستم قاسمی در گفت وگو با «مهر» درباره نوسان‌های قیمت جهانی نفت خام گفت: دوره نفت و گاز ارزان در جهان به پایان رسیده است .

  وزیر نفت: دوره نفت ارزان تمام شد )دنیای اقتصاد) 8:45:31 AM

–           ضد و نقیض‌های انباشت کالا در گمرک (دنیای اقتصاد)

در حالی گزارش‌های مختلف حاکی از انباشت حجم زیادی از کالاها در گمرک است که رییس کل گمرک ایران در تازه‌ترین اظهارات خود عنوان کرده است، گمرک محل انبار کالا نیست. به گزارش خبرگزاری ایسنا نخستین بار بحث انباشت حجم عظیمی کالا در گمرک در اواخر شهریور ماه امسال مطرح شد .

    ضد و نقیض‌های انباشت کالا در گمرک )دنیای اقتصاد) 8:49:40 AM

–           جزئیات بخشنامه مالیاتی  ارزی (دنیای اقتصاد)

نایب رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران جزئیات جدیدی از بخشنامه سازمان امور مالیاتی برای صادرکنندگانی که ارز حاصل از صادرات را در اتاق مبادلات ارزی عرضه نکنند، بازگو کرد. پدرام سلطانی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر در واکنش به خبر لغو معافیت صادراتی برای آن دسته از صادرکنندگانی که ارز حاصل از صادرات خود را در اتاق مبادلات ارزی، عرضه نکنند، گفت: صدور این بخشنامه صحت دارد و از طرف سازمان امور مالیاتی با امضای رییس این سازمان به بخش‌های ذی‌ربط ارسال شده است .

   جزئیات بخشنامه مالیاتی – ارزی )دنیای اقتصاد) 8:50:47 AM

–           مکانیزم مبادله ارز صادرکنندگان تعیین شد (دنیای اقتصاد)

اسدالله عسگراولادی گفت: در خصوص نرخ ارز صادراتی در مرکز مبادلات به صورت روزانه توافق می‌شود . عسگراولادی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس افزود: نرخ مبادله ارز صادرکنندگان باید بر اساس توافق بین صادرکننده و واردکننده به صورت روزانه تعیین شود .

   مکانیزم مبادله ارز صادرکنندگان تعیین شد )دنیای اقتصاد) 8:53:54 AM

–           تعیین عوارض صادراتی کالاها (دنیای اقتصاد)

معاون کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به تصمیم دولت مبنی بر وضع عوارض صادراتی برای صادرات برخی از کالاها از سوی دولت، گفت: میزان عوارض صادراتی به تفکیک کالاها هم اکنون در حال انجام کار کارشناسی است و این هفته نرخ عوارض تعیین تکلیف نهایی می‌شود .

   تعیین عوارض صادراتی کالاها )دنیای اقتصاد) 8:53:58 AM

–           نرخ خرید و فروش ارز درشبکه بانکی کشور (دنیای اقتصاد)

نرخ خرید و فروش ارز درشبکه بانکی کشور (در برابر ریال)

    ارز تک‌نرخی از اول آذر ماه (آرمان) 8:54:08 AM

–          ارز تک‌نرخی از اول آذر ماه (آرمان)

وزیر اقتصاد از تک‌نرخی شدن نرخ ارز و مبنا قرار‌ گرفتن نرخ ارز در مرکز مبادلات از اول آذر ماه خبر داد و به شرکت‌های دولتی هشدار داد که اگر ارزشان را به اتاق مبادلات ارزی نیاورند با آنها برخورد می‌شود. پس از آنکه دولت برای ورود صادرکنندگان به اتاق مبادلات ارزی راهی به غیر از ممنوعیت‌های مالیاتی ندید، وزیر اقتصاد اعلام کرده است با دستگاه‌هایی که ارزشان را به مرکز مبادلات وارد نکنند برخورد می‌شود .

    از طرح کاهش تولید نفت مجلس بی‌اطلاعم (آرمان) 8:54:23 AM

–          از طرح کاهش تولید نفت مجلس بی‌اطلاعم (آرمان)

وزیر نفت که پیش از این در یک کنفراس بین‌المللی اعلام کرده بود که اگر تحریم‌ها تشدید شود، ایران نقشه «شماره۲» را اجرا می‌کند، اظهار کرد: از طرح مجلس برای کاهش تولید نفت خام بی‌خبر هستم .

   سه سناریوی احتمالی در خصوص قیمت ارز در ایران (تهران امروز) 8:54:27 AM

–          سه سناریوی احتمالی در خصوص قیمت ارز در ایران (تهران امروز)

عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: سه سناریوی احتمالی درخصوص قیمت ارز در ایران قابل پیش بینی است که بر اساس دو مورد آن قیمت ارز کاهش خواهد یافت . میثم موسایی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهارداشت : درخصوص قیمت ارز در ایران طی ۶ ماه آینده سه سناریو محتمل است که بر اساس سناریوی اول، توافقاتی در حوزه بین‌الملل حاصل شود که به این ترتیب قیمت دلار قطعا به کمتر از ۲هزار تومان خواهد رسید .

   موج دوم رکود اقتصادی در بلوک یورو (تهران امروز) 9:00:31 AM

–          موج دوم رکود اقتصادی در بلوک یورو (تهران امروز)

هنوز اقتصاد بلوک یورو از موج اول بحران ‌اقتصادی برنخواسته که موج دوم این رکود از راه رسیده‌ است. با اینکه شدت این موج به قدرت موج اول بحران اقتصادی سال ۲۰۰۹ نیست اما باز هم نگرانی مردم و مسئولان اقتصادی کشورهای حوزه یورو را برانگیخته‌ است. زیرا اروپایی‌ها از سال ۲۰۰۹ تا به حال نتوانسته‌اند رشد مناسب و راهگشایی به اقتصاد خود بدهند و تکرار رکود اقتصادی می‌تواند هر تلاشی هم که آنها تا به حال کرده‌اند به هدر دهد .

    زنجیره ارزش پتروشیمی نباید نصف می‌شد(ایسنا) 9:05:37 AM

–          زنجیره ارزش پتروشیمی نباید نصف می‌شد(ایسنا)

رئیس دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی با تاکید بر لزوم بازبینی تقسیم کار در وزارتخانه‌ها، گفت: از ابتدا نباید زنجیره ارزش پتروشیمی نصف می‌شد .محمد زیار در گفت و گو با خبرنگار انرژی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا ) ، اظهار کرد: صنایع پایه و میانی که در وزارت نفت قرار داده شده‌اند، رشد خوب و متقارنی دارند اما صنایع پایین دست (صنایع تکمیلی) پتروشیمی که وزارت صنعت، معدن و تجارت متولی آن است، همگام، متقارن وهمراه با بخش بالا دست و میان دست رشد نکرده است .

  نرخ خرید و فروش ارز درشبکه بانکی کشور )دنیای اقتصاد) 8:54:02 AM

 

Permanent link to this article: http://www.mfanni.ir/%da%af%d8%b2%db%8c%d8%af%d9%87-%d8%ae%d8%a8%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d9%82%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%af%db%8c-27-%d8%a2%d8%a8%d8%a7%d9%86-91/

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نمی‌شود.