گزیده خبرهای اقتصادی (۱۸ آبان ۹۱)

گزیده خبرهای اقتصادی 

 

مورخ: ۱۸/۸/۱۳۹۱

–          نرخ ارز مبادله ای جهت کالاهای با اولویت سه به بعد (بانک مرکزی) ۸:۰۰:۳۰ AM

دلار آمریکا : ۲۴,۹۵۰       –      درهم امارات متحده عربی  ۶,۷۹۳      –      یورو :۳۱,۸۰۰

  نرخ ارز مبادله ای جهت کالاهای با اولویت سه به بعد (بانک مرکزی) 8:00:30 AM

–           لیست جدید کالاهای مشمول ممنوعیت صادرات )الف) ۸:۴۳:۵۰ AM

سازمان توسعه تجارت ایران ۳۹ ردیف تعرفه مشمول ممنوعیت صادرات را به گمرک جمهوری اسلامی ابلاغ کرد.

   لیست جدید کالاهای مشمول ممنوعیت صادرات )الف) 8:03:50 AM

–           ثبت سفارش کالاهای لوکس متوقف شد(دنیای اقتصاد) ۸:۴۵:۴۰ AM

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ثبت سفارش واردات کالاهای مشمول اولویت ۹ و ۱۰ (کالاهای لوکس) فعلا متوقف شده است، گفت: در حال بررسی این کالاها هستیم تا ضوابط واردات آنها را تعیین کنیم. حمید صافدل از توقف ثبت سفارش واردات کالاهای مشمول اولویت ۹ و ۱۰ اولویت‌بندی‌های ارزی خبر داد و به «مهر» گفت: این توقف به صورت موقتی است و هم اکنون درحال بررسی برای رفع یا عدم رفع ممنوعیت کالاهای مشمول آن هستیم .

     ثبت سفارش کالاهای لوکس متوقف شد(دنیای اقتصاد) 8:5:40 AM

–           ابلاغ آیین‌نامه معاملات صندوق ضمانت صادرات(دنیای اقتصاد) ۸:۴۷:۴۹ AM

–    از سوی هیات وزیران، در راستای ساماندهی معاملات صندوق ضمانت صادرات از جمله خرید، فروش، اجاره، استجاره، پیمانکاری، اجرت کار، آیین‌نامه معاملات صندوق ضمانت صادرات ایران ابلاغ شد .

   ابلاغ آیین‌نامه معاملات صندوق ضمانت صادرات(دنیای اقتصاد) 8:10:49 AM

–          بهای نفت به زیر ۱۱۱ دلار کاهش یافت(آرمان) ۸:۵۵:۵۶ AM

نفت در بازارهای جهانی روز چهارشنبه پس از محرز شدن پیروزی باراک اوباما در انتخابات آمریکا کمتر از ۱۱۱ دلار در هر بشکه معامله شد. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، قیمت نفت در بازارهای جهانی روز چهارشنبه پس از محرز شدن پیروزی باراک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و در بحبوحه ضعف اقتصاد جهانی و کاهش تقاضا که روی سرمایه‌گذاران تاثیر منفی می‌گذارد، کمتر از ۱۱۱ دلار در هر بشکه معامله شد .

   بهای نفت به زیر 111 دلار کاهش یافت(آرمان) 815:27:56 AM

–          انتشار ۵۰۰ میلیون دلار اوراق مشارکت ارزی برای پروژه‌های فراساحل (ایسنا) ۸:۵۷:۰۲ AM

–    مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران از برنامه این شرکت برای انتشار ۵۰۰ میلیون دلار اوراق مشارکت ارزی در سال جاری خبر داد و گفت: اوراق مشارکت ریالی این شرکت نیز در ماه آینده منتشر می شود. محمود زیرکچیان زاده اظهار داشت: شرکت نفت فلات قاره در نظر دارد ۷۵۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت ریالی خود را نیمه اول آذرماه سال جاری منتشر کند؛ همچنین در صورت فراهم شدن مقدمات انتشار اوراق مشارکت ارزی، ۵۰۰ میلیون دلار اوراق ارزی این شرکت نیز تا پایان سال منتشر می شود .

  انتشار 500 میلیون دلار اوراق مشارکت ارزی برای پروژه‌های فراساحل (ایسنا) 8:28:02 AM

–          ثبات نرخ مبادلاتی دلار و کاهش یورو توسط بانک مرکزی (ایرنا) ۸:۵۸:۱۱ AM

بانک مرکزی امروز پنج شنبه (۱۸ آبان ماه) نرخ انواع ارز را در مرکز مبادلات ارزی اعلام کرد که بر این اساس دلار همانند روز گذشته، ۲ هزار و ۴۹۵ تومان تعیین قیمت شد .

  ثبات نرخ مبادلاتی دلار و کاهش یورو توسط بانک مرکزی (ایرنا) 8:28:11 AM

     توافق گمرک ایران و IRU برای اجرای طرح پیش ‌اظهاری الکترونیکی در ترانزیت (ایرنا) ۸:۵۹:۱۸ AM

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی گمرک ایران، ˈمحمد حسین باغ‌ عنایتˈ گفت: امیدواریم با عملیاتی شدن سامانه پیش‌اظهاری الکترونیکی ترانزیت در ایران، تسهیلات بیشتری در زمینه تبادل اطلاعات بین گمرک و اتحادیه بین‌‌المللی حمل‌ونقل جاده‌ای (IRU) ایجاد شود .

  توافق گمرک ایران و IRU برای اجرای طرح پیش ‌اظهاری الکترونیکی در ترانزیت (ایرنا) 8:28:18 AM

–          طرح کاهش ۳۳ درصدی صادرات نفت در پاسخ به تحریم‌ها/ درآمد نفتی بدون تغییر(خبر گزاری فارس) ۹:۰۰:۲۳ AM

در پاسخ به تشدید تحریم‌ها از سوی آمریکا و اروپا و بر اساس طرحی که در کمیسیون انرژی مجلس تدوین شده، پیشنهاد کاهش صادرات نفت خام کشور به میزان یک‌سوم ارائه شده است .  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، چندی پیش سیدمسعود میرکاظمی رئیس کمیسیون انرژی مجلس از تدوین طرحی در این کمیسیون با عنوان قطع صادرات نفت ایران به کشورهای اروپایی خبر داد که به نوعی یک اقدام پیش‌دستانه  در واکنش به تحریم صادرات نفت ایران از سوی اتحادیه اروپا است .

   طرح کاهش 33 درصدی صادرات نفت در پاسخ به تحریم‌ها/ درآمد نفتی بدون تغییر(خبر گزاری فارس) 8:28:23 AMمنبع گزیده اخبار:  کیش اسپنتا

Permanent link to this article: http://www.mfanni.ir/%da%af%d8%b2%db%8c%d8%af%d9%87-%d8%ae%d8%a8%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d9%82%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%af%db%8c-%d8%b1%d9%88%d8%b2-18-%d8%a2%d8%a8%d8%a7%d9%86-91/

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نمی‌شود.