گزیده خبرهای اقتصادی (۲۱ آبان ۹۱)

گزیده خبرهای اقتصادی

مورخ: ۲۱/۸/۱۳۹۱

          نرخ ارز مبادله ای جهت کالاهای با اولویت سه به بعد (بانک مرکزی) ۸:۰۰:۴۸ AM

دلار آمریکا: ۲۴,۹۵۰  –   درهم امارات متحده عربی:  ۶,۷۹۳  –   یورو:۳۱,۷۰۹

  قیمت ارز به کدام سو می‌رود؟ )دنیای اقتصاد) 8:51:10 AM

–          ارز صادراتی از فردا می‌آید (دنیای اقتصاد) ۸:۵۱:۰۱ AM

در شرایطی که با گذشت یک هفته از تصویب توافقنامه شش‌بندی دولت و صادرکنندگان در کارگروه ارزی مبنی بر ارائه ارز حاصل از صادرات در اتاق مبادلات ارزی می‌گذرد، هنوز دلارهای صادراتی به پشت پیشخوان‌های این مرکز نرسیده و دلیل آن، مخالفت دولت با برخی نرخ‌های پیشنهادی صادرکنندگان است. اما آن طور که رییس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران می‌گوید؛ قرار است روز دوشنبه اجرای توافق‌نامه دولت و صادر‌کنندگان برسر ارائه دلار صادراتی در بازار واردات با نرخ توافقی صادرکنندگان و واردکنندگان نهایی شود .

     ارز صادراتی از فردا می‌آید )دنیای اقتصاد) 8:51:01 AM

–          قیمت ارز به کدام سو می‌رود؟ (دنیای اقتصاد) ۸:۵۱:۱۰ AM

انفجار قیمت‌های ارز در تابستان ۱۳۹۱ مشکلی دردآور بود که زندگی میلیون‌ها ایرانی را تحت‌تاثیر قرار داده و به سطح زندگی و رفاه آنان به‌شدت آسیب رساند . رویدادی که نباید به‌وقوع می‌پیوست و اکنون که جامعه هزینه‌های سنگین آن را پرداخته است، پرسش آن است که آیا هیچ زاویه روشنی هم بر آن مترتب است و آیا حالا که این هزینه‌ها به جامعه تحمیل شده است، می‌توان از وقوع آن منفعتی نیز حاصل کرد . قیمت‌های نسبی و ضرورت‌های تقویت و دفاع از تولید ملی و اشتغال ایجاب می‌کرد طی سی سال گذشته طبق برنامه‌ای منظم، به‌تدریج و متناسب با متغیرهای دیگر اقتصادی، قیمت ریال کاهش یافته و قیمت ارزهای‌های خارجی افزایش می‌یافت .

   نرخ ارز مبادله ای جهت کالاهای با اولویت سه به بعد (بانک مرکزی) 8:00:48 AM

–          تقاضا برای نفت اوپک کاهش می‌یابد (ایسنا) ۸:۵۱:۱۵ AM

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در گزارش سالانه خود اعلام کرد: تقاضای نفت این سازمان تا سال ۲۰۱۶ کاهش خواهد یافت . به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سازمان کشور‌های صادرکننده نفت(اوپک) در گزارش سالانه خود اعلام کرد: تقاضا برای نفت اوپک تا سال ۲۰۱۶ به دلیل چشم‌انداز ضعیف اقتصادی و افزایش وابستگی به منابع رقیب نظیر نفت شیل آمریکا و میعانات گاز طبیعی کاهش خواهد یافت .

    تقاضا برای نفت اوپک کاهش می‌یابد (ایسنا) 8:51:15 AM

–          مقاومت برخی واردکنندگان در برابر کاهش قیمت خودرو(ایسنا) ۸:۵۱:۱۹ AM

یک کارشناس صنعت خودرو از مقاومت واردکنندگان در برابر کاهش قیمت‌ خودروهای وارداتی خبر داد . مصطفی ممقانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا ) ، اظهار کرد: طی سه هفته اخیر قیمت خودروهای وارداتی تحت تاثیر کاهش نرخ ارز نزولی شده بود .

     مقاومت برخی واردکنندگان در برابر کاهش قیمت خودرو(ایسنا) 8:51:19 AM

–          اخذ مجوز ورود به بورس در سال آینده/ پیش‌بینی برنامه‌هایی برای صادرات صنایع دستی (ایسنا) ۸:۵۱:۲۳ AM

مدیرعامل اتحادیه سراسری صنایع دستی کشور با تاکید بر ضرورت پیش‌بینی برنامه‌ای ویژه و گسترده برای توسعه صادرات صنایع دستی، از اخذ مجوز ورود اتحادیه به بورس در سال آینده خبر داد . منوچهر عبدلی در گفت‌وگو با خبرنگار تعاون و اشتغال ایسنا، اظهار کرد: یکی از اولویتها برای ورود شرکتها به بورس این است که باید چند سال پیاپی سودده باشند و حسابهای مالی آنها به تایید شرکتهای معتبر حسابرسی رسیده باشد از این رو اگر امسال را هم بدون زیان‌دهی بگذرانیم سال آینده مجوز ورود به بازار سرمایه را خواهیم گرفت .

   اخذ مجوز ورود به بورس در سال آینده/ پیش‌بینی برنامه‌هایی برای صادرات صنایع دستی (ایسنا) 8:51:23 AM

–          تامین ارز ازطریق صادرات از اولویت های این وزارتخانه است  (ایرنا) ۸:۵۱:۲۸ AM

به گزارش ایرنا، مسعود موحدی شنبه شب در آیین تجلیل از صادرکنندگان استان مرکزی با تاکید بر هماهنگی سیاست های واردات با صادرات، افزود: با وجود تحریم، وضع مساعدی در صادرات داریم و کالاهای ایرانی به کشورهای مختلف صادر می شود . موحدی گفت: با وجود فشارها و تحریم ها، فعالان اقتصادی برای بهبود فضای تولید و تجارت تلاش کرده اند که این کوشش ها باید با همدلی بیش از پیش ادامه یابد .

   تامین ارز ازطریق صادرات از اولویت های این وزارتخانه است (ایرنا) 8:51:28 AM

–          اقتصاد مقاومتی با توسعه صادرات غیر نفتی قابل تحقق است(ایرنا) ۸:۵۱:۳۱ AM

نهاوندیان تاکید کرد: بخش خصوصی و دولتی باید کمک کنند تا قدرت برنامه ریزی صادرکنندگان افزایش یابد و به مقابله با هرگونه پیشامدی بپردازند . وی ادامه داد: حفظ قدرت رقابت و حضور در بازارهای خارجی نیازمند اعمال سیاست های مدبرانه است در غیر اینصورت اتفاقاتی می افتد که به نفع صادرات نخواهد بود .

    اقتصاد مقاومتی با توسعه صادرات غیر نفتی قابل تحقق است(ایرنا) 8:51:31 AM

          تمایل ۱۶درصد از ۶ میلیون سهامدار بورسی به معاملات سهام (خبرگزاری فارس) ۸:۵۱:۳۵ AM

بررسی ها از وضعیت معاملات۸ ماه اخیر بازارسهام نشان می دهد به رغم رکورد شکنی های شاخص و در برابر صدور بیش از ۶ میلیون کد سهامداری فقط ۱۶ درصد یعنی کمتر از یک میلیون نفر حاضر به خرید سهام شده اند .

   تمایل ۱۶درصد از ۶ میلیون سهامدار بورسی به معاملات سهام (خبرگزاری فارس) 8:51:35 AM

          بازدهی۱۰۷درصدی سهام یک پتروشیمی با جهش۴۰ درصدی قیمت (خبرگزاری فارس) ۸:۵۱:۳۹ AM

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در جریان معاملات امروز بازارسهام، نماد شرکت ۲۵۵ میلیارد تومانی پتروشیمی شیراز که از ۳۰ مهر باتوقف نماد معاملاتی در بورس به دلیل تعدیل سود و ارایه گزارش عملکرد شش ماه اول سال بسته شده بود باز و طی آن قیمت پایانی هر سهم آن با ۴۰ درصد افزایش به ۵۶۸ تومان رسید

    بازدهی107درصدی سهام یک پتروشیمی با جهش40 درصدی قیمت (خبرگزاری فارس) 8:51:39 AM

 

 

Permanent link to this article: http://www.mfanni.ir/%da%af%d8%b2%db%8c%d8%af%d9%87-%d8%a7%d8%ae%d8%a8%d8%a7%d8%b1-%d8%a7%d9%82%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%af%db%8c-21-%d8%a2%d8%a8%d8%a7%d9%86-91/

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نمی‌شود.