گرفتن اقامت اسپانیا با خرید خانه

گرفتن اقامت اسپانیا با خرید خانه

اقتصاد اسپانیا با مشکلات بسیاری روبرو است و با ۲۵ درصد بیکاری در رکود به سر می برد. هزاران واحد مسکونی در پی ناتوانی صاحبان آنها از پرداخت اقساط وام، توقیف و صاحبان آنها آواره شده اند. دولت اسپانیا هفته گذشته قانونی به تصویب رساند که بر اساس آن در برخی موارد خاص اخراج افراد از خانه ها می تواند تا دو سال به تاخیر بیفتد.

اسپانیا در پی سقوط بازار مسکن این کشور در سال ۲۰۰۸ بیش از ۷۰۰ هزار خانه فروش نرفته دارد و حال تصمیم دارد برای فروش این واحد ها امتیاز اقامت به خارجیان اعطا نماید. به گزارش پولی مالی به نقل از اسوشیتدپرس ، خیمه گارسیا لوپز وزیر بازرگانی اسپانیا روز دوشنبه اعلام کرد : اسپانیا در نظر دارد به خارجیهایی که در این کشور خانه هایی با ارزش دست کم ۱۶۰ هزار یورو خریداری کنند اقامت اعطا کند. این کار با هدف رونق بخشیدن به بازار مسکن و فروش انبوهی از خانه های ساخته شده در این کشور صورت خواهد گرفت. وی افزود: این طرح احتمالا در چند هفته آینده تصویب خواهد شد. هدف از این طرح جذب سرمایه های خارجی به ویژه از روسیه و چین است چرا که تقاضای داخلی در اسپانیا دچار رکود شده است. اقتصاد اسپانیا با مشکلات بسیاری روبرو است و با ۲۵ درصد بیکاری در رکود به سر می برد. هزاران واحد مسکونی در پی ناتوانی صاحبان آنها از پرداخت اقساط وام، توقیف و صاحبان آنها آواره شده اند. دولت اسپانیا هفته گذشته قانونی به تصویب رساند که بر اساس آن در برخی موارد خاص اخراج افراد از خانه ها می تواند تا دو سال به تاخیر بیفتد. وضع ناگوار بخش مسکن این کشور روز دوشنبه بیش از پیش آشکار شد زیرا بانک مرکزی اسپانیا آماری منتشر کرد که بر اساس آن میزان وامهای غیر قابل وصول در بانکهای این کشور به رقم بی سابقه ۱۰.۷ درصد میزان کل وامها رسیده است. به گفته بانک مرکزی اسپانیا مبلغ این وامها با سه میلیارد دلار افزایش نسبت به ماه اوت به ۱۸۲ میلیارد دلار رسیده است. پیش از این دو کشور بحران زده ایرلند و پرتغال نیز اعلام کرده اند به افراد خارجی که در این کشورها خانه هایی به ترتیب به ارزش ۴۰۰ و ۵۰۰ هزار یورو خریداری کنند تابعیت خواهند داد.

____________

منبع: پول نیوز

Permanent link to this article: http://www.mfanni.ir/%da%af%d8%b1%d9%81%d8%aa%d9%86-%d8%a7%d9%82%d8%a7%d9%85%d8%aa-%d8%a7%d8%b3%d9%be%d8%a7%d9%86%db%8c%d8%a7-%d8%a8%d8%a7-%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87/

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نمی‌شود.