کشف دو محموله قاچاق طلا در خلیج فارس

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هرمزگان جزئیات تازه از کشف دو محموله قاچاق طلا و سکه در آبهای خلیج فارس طی کمتر از ۱۰ روز خبر داد.
 محمود صابری بعدازظهر سه شنبه در اولین نشست مطبوعاتی که در سالن جلسات استانداری هرمزگان برگزار شد، در تشریح کشف و توقیف محموله های قاچاق طلا و سکه به خارج از کشور بیان داشت: پیگیری و تحقیق در مورد کشف دو محموله قاچاق سکه و طلا ادامه دارد که تا کنون به سرنخ هایی از عوامل اصلی این کالاها در خارج از استان هرمزگان رسیده ایم.وی با اظهار اینکه به تازگی شاهد پدیده قاچاق سکه و طلا در کشور هستیم، عنوان کرد:برخی افراد سودجو در زمان نوسانات قیمت ارز و افزایش قیمت کالاها از جمله سکه و طلا در داخل کشور اقدام به قاچاق این نوع زیورالات به خارج کشور کرده اند.صابری اظهارداشت: در محموله اول ۲۴۸ کیلوگرم شمش و سکه طلا در مرز آبی بندرلنگه توسط اداره کل اطلاعات استان کشف و توقیف شد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: در محموله دوم قاچاقچیان محموله سکه و شمشهای طلا را در میان یک تن سیب زمینی مخفی کرده بودند که با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان این لنج باری پس از خروج از اسکله بندر باهنر بندرعباس توقیف و خدمه این شناور در بازداشت هستند.

وی عنوان کرد: تا کنون ۱۳ نفر که همگی خدمه شناورها هستند در بازداشت به سر می برند و تحقیقات برای شناسایی و دستگیری عوامل اصلی این قاچاق ادامه دارد.

صابری با بیان اینکه الکترونیکی کردن تمام اسناد در گمرکات استان در دستور کار قرار دارد، اضافه کرد: برای کنترل، نظارت و جلوگیری از جعل اسناد صدور دستی اسناد از گردونه مجوزهای گمرک جمع آوری خواهد شد.

وی عنوان کرد: طی هشت ماهه سال جاری هزار و ۲۴۵ پرونده کالای قاچاق به ارزش ۵۰۹ میلیارد ریال تشکیل شد و متهمین به مراجع قضایی معرفی شده اند.
این مسئول استانی تصریح کرد: این کالاها بیشتر شامل البسه، وسایل برقی و خانگی، آرایشی و بهداشتی و خودرو بوده است.

____________
منبع: خبرگزاری مهر

Permanent link to this article: http://www.mfanni.ir/%da%a9%d8%b4%d9%81-%d8%af%d9%88-%d9%85%d8%ad%d9%85%d9%88%d9%84%d9%87-%d9%82%d8%a7%da%86%d8%a7%d9%82-%d8%b7%d9%84%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d9%84%db%8c%d8%ac-%d9%81%d8%a7%d8%b1%d8%b3/

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نمی‌شود.