«

»

دی ۲۳

Print this نوشته

پیش بینی اکونومیست از روند نرخ تورم در ایران

واحد اطلاعات اکونومیست در جدیدترین گزارش خود از رسیدن نرخ تورم ایران به ۳۰ درصد در سال جاری خبر داد.

 واحد اطلاعات اکونومیست در گزارش ماه دسامبر ۲۰۱۲ خود پیش‌بینی کرد که نرخ تورم ایران در سال جاری به ۳۰ درصد برسد و این در حالی است که اکونومیست این نرخ را برای سال گذشته برابر با ۲۰.۶ درصد برآورد کرده است.

به گفته تحلیلگران این موسسه اقتصادی، نرخ تورم ایران در سال جاری بالاترین میزان در طول مدت پیش‌بینی شده (سال ۸۷ تا ۹۶) بوده و انتظار می‌رود که از سال آینده روند نزولی در پیش بگیرد.

اکونومیست برای نرخ تورم ایران در سال آینده رقم ۲۱ درصد را پیش‌بینی کرده و معتقد است که این شاخص در سال ۹۳ به ۱۷ درصد کاهش خواهد یافت.

برای نرخ تورم کشورمان در سال ۹۴ رقم ۱۶.۱ درصد پیش‌بینی شده و عنوان شده است که این نرخ با اندکی کاهش در سال ۱۳۹۵ برابر با ۱۶ درصد خواهد بود.

واحد اطلاعات اکونومیست نرخ تورم ایران در سال ۹۶ را ۱۵ درصد پیش‌بینی کرده است.

به گزارش ایسنا و بر اساس آخرین آمار بانک مرکزی نرخ تورم ایران در آذرماه به ۲۷.۴ درصد رسیده است.

__________________
منبع: ایسنا

Permanent link to this article: http://www.mfanni.ir/%d9%be%db%8c%d8%b4-%d8%a8%db%8c%d9%86%db%8c-%d8%a7%da%a9%d9%88%d9%86%d9%88%d9%85%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d8%a7%d8%b2-%d8%b1%d9%88%d9%86%d8%af-%d9%86%d8%b1%d8%ae-%d8%aa%d9%88%d8%b1%d9%85-%d8%af%d8%b1-%d8%a7/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید از این تگ‌های اچ‌تی‌ام‌ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>