ویلا در هالیوود ارزانتر از آپارتمان در شمال تهران(+تصویر)

ویلاهای هالیوودی ارزان تر از آپارتمان های تهران +تصاویر
تا قبل از گرانی دلار، ویلاهای هالیوودی ارزان تر از آپارتمان های تهران بودند. در حال حاضر نیز در شرایط تحریم و سوء مدیریت مسئولان که ارزش دلار در ایران بالاتر رفته است، باز هم آپارتمان های شمال شهر تهران از ویلاهای هالیوود گران تر هستند.

هر سال که می گذرد قیمت زمین در تهران گران و گرانتر می شود. در آغاز ریاست جمهوری احمدی نژاد، رییس جمهور یکی از اهداف خود را ثابت نگه داشتن قیمت ملک و زمین و خانه دار شدن تمام بی خانه ها عنوان کرد ولی از آن زمان تاکنون با وجود ساخته شدن هزاران واحد مسکن مهر در سراسر ایران نه تنها قیمت زمین و ملک کاهش نداشت بلکه از سال ۸۴ تا سال ۹۰ رشد ۳۰۰ درصدی را تجربه کرد. رشد قیمتی که در هیچ جای دنیا اتفاق نمی افتد.

به گزارش مرکز آمار ایران، در تابستان امسال میانگین نرخ زمین در تهران نسبت به سال قبل ۶ / ۳۳ درصد افزایش یافت و به ۲ میلیون و ۶۲۹ هزار تومان در هر متر مربع رسید. در حال حاضر آپارتمان های شمال شهر تهران در حالی با قیمت های نجومی میلیاردی مبادله می شوند که با همین مقدار پول می توان در تپه های هالیوود آمریکا بهترین ویلاهای لوکس را خرید.

در حال حاضر در مناطقی مثل زعفرانیه، فرمانیه و نیاوران آپارتمان متری ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان ارزش دارد. به طور مثال آپارتمانی ۵۰۰ متری ۵ میلیارد تومان قیمت دارد و هر متر آن ۱۲ میلیون تومان ارزش گذاری شده است. همچینین آپارتمان ۳۳۰ متری دیگر در فرمانیه با ارزش هرمترمربع ۱۶ میلیون تومان، به مبلغ ۵میلیارد و ۳۸۰ میلیارد تومان برای فروش گذاشته شده است.

در مورد ویلاها نیز، ارزش یک ویلای ۸۵۳ متری ۵ خوابه واقع در شهرک غرب ۱۰ میلیارد تومان تعیین شده است که هر متربع آن حدود ۱۲ میلیون تومان ارزش دارد.

شاید بتوان گفت رکورددار گران قیمت ترین ویلا مربوط به یک ویلای ۱۸۵۰ متری واقع در نیاوران است. هر متر مربع این ویلای ۴خوابه ۲۱میلیون تومان قیمت دارد.

ویلاهای هالیوود چند؟
بارزترین تفاوت املاک در ایران و کشورهای اروپایی و آمریکایی مبنای محاسبه متراژ زمین است. در حالی که در ایران املاک بر اساس متر مربع برای فروش گذاشته می شوند و در این کشورها فوت مربع مبنای محاسبه مساحت زمین و ملک است.

همچنین از دیگر تفاوت ها، اعداد زیاد حمام های ساخته شده در ویلاها و آپارتمان های لوکس اروپایی و آمریکایی است. جدای از این، قیمت هر ویلای لوکس در تپه های هالیوود کمتر از قیمت یک واحد آپارتمان در بالای شهر تهران است.

هر فوت مربع، ۰.۰۹ متر مربع است و اگر قیمت دلار، را  ۱۲۲۶ تومان در نظر گرفته شود. همچنین تمام ویلاها، مبله و مجهز به تمام امکانات رفاهی هستند.

متراژ: ۸هزار فوت مربع
قیمت هر متر: ۵۲۰۰ دلار
۶خوابه + ۹ حمام


متراژ:۱۳۵۵۰ فوت مربع
قیمت هر متر: ۴۸۰۰دلار
قیمت کل: ۵میلیون دلار
۹خوابه + ۱۳ حمام

متراژ: ۵۸۰۰فوت مربع
قیمت هر متر: ۳هزار دلار
قیمت کل: ۲میلیون دلار
۸ حمام + ۵خوابه

نتیجه اینکه تا قبل از گرانی دلار، ویلاهای هالیوودی ارزان تر از آپارتمان های تهران بودند. در حال حاضر نیز در شرایط تحریم و سوء مدیریت مسئولان که ارزش دلار در ایران بالاتر رفته است، باز هم آپارتمان های شمال شهر تهران از ویلاهای هالیوود گران تر هستند.

_______________
منبع: افکار نیوز

Permanent link to this article: http://www.mfanni.ir/%d9%88%db%8c%d9%84%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%d9%87%d8%a7%d9%84%db%8c%d9%88%d9%88%d8%af-%d8%a7%d8%b1%d8%b2%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%b1-%d8%a7%d8%b2-%d8%a2%d9%be%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1/

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نمی‌شود.