نیکزاد و سرنوشت مسکن مهر در دولت آینده

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که مسکن مهر در دولت آینده هم ادامه دارد،گفت: قیمت مصالح با پیدایش ثبات دلار بالا نمی‌رود
سرنوشت مسکن مهر در دولت آینده

علی نیکزاد  در حاشیه سومین نمایشگاه راه و شهرسازی در تهران با بیان اینکه نرخ دلار در حال کاهش است، گفت: ان‌شاءالله با توجه به ابلاغ دستورالعمل افزایش قیمت مسکن مهر، قیمت مصالح ساختمانی تا پایان امسال تغییر نمی‌کند.

وزیر مسکن و شهرسازی در مورد پرسشی مبنی بر اینکه اگر قیمت مصالح ساختمانی تا پایان سال جاری افزایش یابد، آیا افزایش مجددی برای قیمت مسکن مهر اعمال می‌شود، افزود: نرخ دلار آمریکا در حال حاضر تثبیت شده و در حال کاهش است و دستورالعمل جدیدی که برای افزایش قیمت مسکن مهر ابلاغ شد، وضعیت افرادی که در چند مرحله تسهیلات گرفته‌اند، کاملا مشخص شد.

وی ادامه داد: این دستورالعمل جامع در اختیار مدیران کل راه‌شهرسازی و مدیران عامل‌ شهرهای جدید و بنیاد مسکن قرار گرفته است.

نیکزاد تاکید کرد:‌ ان شاء‌الله قیمت مصالح ساختمانی در سال جاری افزایش پیدا نمی‌کند.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی پیمانکاران مسکن مهر از ترس اینکه دولت دهم به پایان برسد و نتوانند در دولت بعدی تسهیلات بگیرند، ساخت مسکن مهر را با سرعت انجام می‌دهند و چندان به کیفیت اهمیت نمی‌دهند، اظهار داشت: یعنی اگر دولت بعدی آمد و مستقر شد و سرعت ساخت مسکن را افزایش داد، آیا دوست دارد که کیفیت را کاهش دهد؟

نیکزاد افزود: بالاخره اولا پیش‌گویی نباید صورت گیرد، ثانیا پیمانکاری که کار را پیش می‌برد، باید کیفیت را رعایت کند، چرا که هم سازمان نظام مهندسی و هم ادارات مسکن استانها و هم وام مسکن وزارت راه و شهرسازی بر روی ساخت مسکن نظارت می‌کند.

وی اضافه کرد: اگر واحدهای مسکونی را بسازیم و به موقع تحویل مردم دهیم، این کار بسیار ارزشمند است.

نیکزاد خاطرنشان کرد: هیچ دولتی هم در طول تاریخ بی‌توجه به مسکن نبوده است و دولت دهم به صورت ویژه و با دید معنوی در جهت تحکیم بنیان خانواده و تصریح در امر ازدواج و خانه‌دار کردن مردم توجه ویژه به این کار داشته است.

وی تصریح کرد: حتما کیفیت، کمیت و نظارت در ساخت مسکن در دستور کار این دولت است چرا که انبوه‌سازان و پیمانکاران حرفه‌ای شده‌اند.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوالی مبنی بر مصوبه جدید مجلس در خصوص هرگونه ادغام وزارتخانه‌ها باید با مصوبه مجلس باشد، گفت: ما تابع دولت و مجلس هستیم، بالاخره ما سرباز نظام هستیم و دولت و مجلس هر تصمیمی بگیرد، تا آنجایی که نفس در جان ما باشد، برای نظام مقدس جمهوری اسلامی کار خواهیم کرد.

______________
منبع: خبرگزاری فارس

Permanent link to this article: http://www.mfanni.ir/%d9%86%db%8c%da%a9%d8%b2%d8%a7%d8%af-%d9%88-%d8%b3%d8%b1%d9%86%d9%88%d8%b4%d8%aa-%d9%85%d8%b3%da%a9%d9%86-%d9%85%d9%87%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%af%d9%88%d9%84%d8%aa-%d8%a2%db%8c%d9%86%d8%af%d9%87/

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نمی‌شود.