لس آنجلس تایمز: فقر میان کودکان کالیفرنیای آمریکا

 
اگر مقامات کالیفرنیای آمریکا نتوانند برای فقر گسترده کودکان این ایالت فکری بکنند، در آینده با مشکلات اقتصادی بسیاری مواجه خواهند شد.

 روزنامه لس آنجلس تایمز: به گزارش پایگاه اینترنتی این روزنامه آمریکایی، مرکز نسل آینده روز دوشنبه گزارشی را منتشر کرد که نشان می داد بیش از یک کودک از هر ۵ کودک آمریکایی که در ایالت کالیفرنیا زندگی می کنند درفقر به سر می برند.
در این گزارش که براساس اطلاعات دفتر سرشماری تهیه شده، آمده است فقر دوران کودکی در میان جمعیت روبه رشد مردم آمریکای لاتین که در این ایالت زندگی می کنند، همه گیر شده است به گونه ای که نزدیک به یک کودک از هر سه کودک این گروه در خط فقر یا زیر خط فقر روزگار می گذرانند.
آن اولری،‌ معاون رئیس و مدیر مرکز نسل آینده گفت: ما نمی توانیم آینده اقتصادی این ایالت را از میزان کنونی فقر درمیان کودکانمان تفکیک کنیم. توانایی ما برای پیشرفت به عنوان نهمین اقتصاد بزرگ جهان به برخورداری از نسل آتی کارگرانی تحصیل کرده، ‌سالم و با ثبات بستگی دارد. وی افزود: اما اکنون ما در مسیر مخالف این روند حرکت می کنیم.
نتایج این تحقیق که بودجه آن را مرکز نسل آینده تامین کرده است نشان می دهد که در ایالت کالیفرنیا فقری که در دوران رکود اقتصادی آغاز شد در میان کودکان درحال افزایش است.
بر اساس این تحقیق،‌ در شهرستان لس آنجلس که بیش از ۹/۶ میلیون جمعیت دارد، حدود ۲/۴ میلیون کودک زندگی می کنند که بیش از ۱۷ درصد آنها در فقر به سر می برند.
این تحقیق همچنین نشان می دهد که در شهرستان اورنج کمی بیش از ۱۶ درصد از کودکان در خط فقر یا زیر خط فقر زندگی می کنند.
در این تحقیق آمده است که بین میزان فقر و تحصیلات یک رابطه تنگاتنگ وجود دارد به این صورت که در شهرستان هایی که والدین بیشتری مدرک تحصیلی دانشگاهی دارند میزان فقر دوران کودکی کمتر است. خلاف این هم صادق است.

___________________

منبع: واحد مرکزی خبر

Permanent link to this article: http://www.mfanni.ir/%d9%84%d8%b3-%d8%a2%d9%86%d8%ac%d9%84%d8%b3-%d8%aa%d8%a7%db%8c%d9%85%d8%b2-%d9%81%d9%82%d8%b1-%d9%85%d9%8a%d8%a7%d9%86-%da%a9%d9%88%d8%af%da%a9%d8%a7%d9%86-%da%a9%d8%a7%d9%84%d9%8a%d9%81%d8%b1%d9%86/

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نمی‌شود.