قیمت سکه در بازار معاملات آتی افزایش یافت

امروز معاملات آتی سکه در کل قراردادها افزایش قیمت داشت و معامله‌گران این بازار معتقدند روند صعودی در بازار نقدی بر این معاملات تأثیر گذاشته است.
 مریم علی‌نیا مدیر آتی کارگزاری رضوی با اشاره به دلایل افزایش قیمت‌های آتی سکه، اظهار داشت: افزایش قیمت دلار و سکه نقدی در بازار یکی از علل افزایش قیمت‌ها در معاملات آتی است.

وی ادامه داد: قیمت هر اونس(معادل ۳۲.۱۳۱گرم) طلا صبح امروز به بیش از ۱۷۰۳ دلار رسید که این رقم پیش از این ۱۶۹۴ بود که هم‌اکنون این رقم به ۱۶۹۷ دلار رسیده است.

علی‌نیا با اشاره به اینکه ابتدا همه قراردادها نسبت به روز گذشته حداقل ۱۰ هزار تومان بالاتر باز شد، تصریح کرد: این افزایش حداقل ۱.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

مدیر آتی کارگزاری رضوی با اشاره قیمت‌های کنونی در حال معامله قراردادهای آتی، گفت: قرارداد دی ماه هم اکنون با قیمت ۱ میلیون و ۳۱۳ هزار تومان دارای صف خرید شده، قرارداد بهمن‌ماه با قیمت ۱ میلیون و ۳۸۱ هزار و ۵۰۰ تومان نیز صف خرید شده و در نهایت قرارداهای آتی تحویل اسفند ۱ میلیون و ۴۵۷ هزار تومان پیشنهاد شده، اما تاکنون صف خرید نشده است.

وی همچنین با اشاره اینکه بازار آتی سکه بسیار هیجانی‌تر از بازار نقدی است، تصریح کرد: هم اکنون معاملات آتی فروش بسیار منطقی تر از خرید نقدی سکه است.
ارزش معاملات آتی امروز سکه در بورس کالا نسبت به روزهای گذشته نسبتا همراه با افزایش بوده به طوری‌که در قراردادهای دی، بهمن، و اسفند تا این لحظه حداکثر یک برابر افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش، بازار معاملاتی امروز آتی سکه روز داغی را پشت سر می‌گذارد و این در حالی است، حداکثر تا ۴.۹ درصد افزایش نیز در معاملات آتی مشاهده می‌شود.

این گزارش می‌افزاید: روز گذشته ۲۷ آذر معاملات آتی سکه در حالی پایان یافت که قراردادهای تحویل دی، بهمن، اسفند به ترتیب با قیمت یک میلیون و ۲۵۲ هزار تومان، یک میلیون و ۳۱۶ هزار تومان و یک میلیون و ۳۸۷ هزار تومان داد و ستد شد.

همچنین ارزش معاملات روز گذشته در قرارداد دی ماه ۰.۸۴ درصد، بهمن‌ماه ۱.۵۱ درصد و اسفند ماه بدون تغییر نسبت به روز گذشته کاری خود شاهد افزایش بوده است.

به گزارش فارس، معامله گران بازار آتی معتقدند که با توجه به افزایش قیمتی که در بازار نقدی سکه رخ داد و همچنین افزایش جزئی نرخ دلار معاملات آتی نیز به همین صورت شاهد تداوم افزایش قیمت‌ها باشد.

______________
منبع: خبرگزاری فارس

Permanent link to this article: http://www.mfanni.ir/%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%d8%b3%da%a9%d9%87-%d8%af%d8%b1-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d9%85%d8%b9%d8%a7%d9%85%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%a2%d8%aa%db%8c-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%b4-%db%8c%d8%a7/

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نمی‌شود.