«

»

دی ۰۲

Print this نوشته

قیمت جهانی طلا در سراشیبی کاهش

قیمت طلا در سراشیبی کاهش
بازار جهانی طلا روز جمعه با صعود قیمت روبرو شد اما این این افزایش، برای جبران کاهش ۲.۱ درصدی بهای این فلز گرانبها در یک هفته گذشته کافی نبود.

طلا روز پنج شنبه به پایین‌ترین قیمت در چهار ماه گذشته رسیده بود اما روز جمعه بهای طلا برای تحویل در ماه فوریه در بازار کامکس نیویورک، ۱۴.۲۰ دلار یا ۰.۹ درصد افزایش یافت و به ۱۶۶۰ دلار در هر اونس رسید.

به بن بست رسیدن مذاکرات بودجه آمریکا در هفته گذشته، احتمال افزایش مالیاتها و کاهش عمده هزینه که قرار است از ابتدای ماه ژانویه اجرا شوند را بالا برده است. به گفته تحلیلگران، این شوک بر اقتصاد، ممکن است احتمال رشد تورم در کوتاه مدت را محدود کند و در نتیجه تقاضا برای طلا به عنوان حفاظی در برابر تورم کاهش پیدا می کند.

به گزارش وال استریت ژورنال، معاملات بازار کامکس روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری به مناسبت تعطیلات کریسمس تعطیل خواهد بود.

_______
منبع: ایسنا

Permanent link to this article: http://www.mfanni.ir/%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%b7%d9%84%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d8%b1%d8%a7%d8%b4%db%8c%d8%a8%db%8c-%da%a9%d8%a7%d9%87%d8%b4/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید از این تگ‌های اچ‌تی‌ام‌ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>