در آستانه سال نو: ایتالیا رکود دار شاخص گسترش فقر در اتحادیه اروپا

بر اساس نتایج بررسی که اخیرا منتشر شده است سرعت گسترش فقر در ایتالیا بیش از دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.
بر اساس گزارشی که اخیرا تحت عنوان quotation mark اروپا ۲۰۲۰ quotation mark منتشر شده است، میزان فقر در ایتالیا در سال ۲۰۱۱ به بیست و نه و نه دهم درصد افزایش یافته است. درصد فقر در ایتالیا در سال ۲۰۱۰ بیست و شش و سه دهم درصد برآورد شده است.
سرعت گسترش فقر در ایتالیا بیشتر از دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا اعلام شده است. بر اساس این گزارش میزان فقر در میان خانواده هایی که فرزند دارند، به ویژه در بخش های جنوبی ایتالیا با سرعت بسیار بیشتری افزایش یافته است. در بخش های جنوبی ایتالیا علاوه بر کودکان، بزرگسالان نیز با خطر فقر مواجه اند. بر اساس گزارش سالانه ای که درباره طبقات اجتماعی ایتالیا در روز سه شنبه منتشر شده است، تغییر اوضاع اقتصادی و اجتماعی برای مردم این کشور بسیار دشوار است.به عبارت دیگر مردم ایتالیا شانس بسیارکمی برای بهبود اوضاع اقتصادی و اجتماعی خود دارند. در این گزارش که با همکاری موسسه امنیت اجتماعی و ملی، آژانس اطلاعات و آمار و وزارت کار ایتالیا منتشر شده است، نشان می دهد شصت و دو شش دهم درصد از مردم ایتالیا معتقدند از اوضاع اقتصادی و اجتماعی پایین تری در مقایسه با والدین خود برخوردارند. باید یادآوری کرد زنان ایتالیایی از اوضاع بدتری در مقایسه با مردان برخوردارند.
داده های سازمان همکاری اقتصادی و توسعه برای سال ۲۰۱۰ نشان می دهد هر ایتالیایی که پدرش دوره متوسطه را نگذرانده است فقط ده درصد شانس دارد تا بتواند مدارج تحصیلی عالی را طی کند. این میزان در فرانسه سی و پنج درصد و در انگلیس چهل درصد است. به عبارت دیگر در ایتالیا اگر فرد از پشتوانه مالی و اجتماعی خانوادگی خوبی برخوردار نباشد، برای تغییر اوضاع خود فرصت بسیار اندکی دارد.
به نوشته این پایگاه خبری، همچنان میزان دریافت حقوق زنان و مردان ایتالیایی تفاوت بسیاری دارد. بر اساس گزارش ها در سال گذشته هر کارگر داخلی در ایتالیا روزانه نزدیک به هشتاد و شش یورو دستمزد می گرفت. در آن زمان میان میانگین دستمزد دریافتی زنان و مردان بیست و هشت درصد تفاوت دیده می شد. بر اساس گزارش سالانه ای که در ایتالیا منتشر شده است در سال ۲۰۱۱ هر کارگر مرد در این کشور به طور میانگین نزدیک به نود و هفت یورو در روز دستمزد می گرفت.این در حالی است که یک زن کارگر در ایتالیا به طور میانگین شصت و نه و نیم یورو در روز دستمزد می گرفت.______________

منبع: واحد مرکزی خبر

Permanent link to this article: http://www.mfanni.ir/%d8%af%d8%b1-%d8%a2%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d9%84-%d9%86%d9%88-%d8%a7%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%a7-%d8%b1%da%a9%d9%88%d8%af-%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5/

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نمی‌شود.