گزیده خبرهای اقتصادی (۲۵ آبان ۹۱)

مورخ: ۲۵/۸/۱۳۹۱

–          نرخ ارز مبادله ای جهت کالاهای با اولویت سه به بعد  (بانک مرکزی) ۸:۰۰:۰۹ AM

دلار آمریکا:     ۲۴,۸۸۵   –       درهم امارات متحده عربی:    ۶,۷۷۵    –        یورو:       ۳۱,۷۲۶

–           جزئیات بخشنامه «مالیاتی  ارزی» جدید (دنیای اقتصاد) ۸:۱۰:۱۷ AM

بر اساس جزئیات این بخشنامه که در اختیار «دنیای اقتصاد» قرار گرفته است، صادرکنندگان برای دریافت معافیت مالیاتی سه راه بیشتر ندارند؛ ۱) ارز حاصل از صادرات را به بانک‌های داخلی واریز کنند ۲) ارز را در مرکز مبادلات ارزی یا سایر مراجع قانونی به فروش برسانند ۳) در مقابل صادرات، واردات انجام دهند .

.

–           ادامه تلاش‌ها برای فروش ارز صادراتی در مرکز مبادله(دنیای اقتصاد) ۸:۳۴:۲۵ AM

به گزارش خبرگزاری «ایسنا» چندی پیش مصوب شد که صادرکنندگان ارز حاصل از صادرات خود را به مرکز مبادله ارزی آورده و آن را با قیمت توافقی به واردکنندگان بفروشند. هنوز چند روز از امضای این توافقنامه شش بندی نگذشته که سخنگوی مرکز مبادلات ارزی خبر داد که مبنای نرخ ارز صادراتی همان ارز مبادله‌ای است. پس از آن در محافل خبری موضوع برگزاری جلسه مشترک بین بخش خصوصی و دولتی برای تعیین قیمت ارز حاصل از صادرات مطرح شد و در نهایت سازمان امور مالیاتی با صدور بخشنامه‌ای اعلام کرد که معافیت مالیاتی صادرکنندگان در صورت عدم عرضه ارز آنان برداشته خواهد شد .

    ادامه تلاش‌ها برای فروش ارز صادراتی در مرکز مبادله(دنیای اقتصاد) 8:34:25 AM

–           عملیات اکتشافی نفت و گاز در استان گلستان کلید خورد(دنیای اقتصاد) ۸:۳۵:۲۸ AM

با کشف منابع گسترده نفت در بخش ایرانی دریای خزر و وجود نشانه‌هایی از وسعت ذخایر هیدروکربوری در این حوزه، پروژه لرزه نگاری دو بعدی حوزه استان گلستان به وسعت بیش از ۶۴۰۰ کیلومترمربع به منظور برداشت و تفسیر اطلاعات میدانی در حوزه عملیاتی نفت خزر به شرکت ژئوفیزیک دانا سپرده شد .

    عملیات اکتشافی نفت و گاز در استان گلستان کلید خورد(دنیای اقتصاد) 8:35:28 AM

–           اختصاص ۹ هزار میلیارد ریال به سرمایه‌گذاران بخش غیردولتی(دنیای اقتصاد) ۸:۳۵:۳۳ AM

عضو هیات عامل و معاون قراردادهای عاملیت و اعتبارات صندوق توسعه ملی پس از امضای قرارداد جدید با مدیرعامل بانک سپه، گفت : قرارداد با بانک سپه به استناد بند ۱- ۵ قانون بودجه سال۹۱ کل کشور است که صندوق توسعه ملی را موظف کرده تا ۱۰ درصد منابع سال ۹۱ این صندوق را به صورت ریالی به بخش‌های آب و کشاورزی اختصاص دهد و ما امیدواریم بانک سپه بتواند با سرعت و دقت تمام منابع این قرارداد را تا پایان سال جذب کند .

    اختصاص 9 هزار میلیارد ریال به سرمایه‌گذاران بخش غیردولتی(دنیای اقتصاد) 8:35:33 AM

–           نرخ مبادله‌ای مبنای ارز بودجه (دنیای اقتصاد) ۸:۳۵:۳۸ AM

سخنگوی مرکز مبادلات ارزی در مورد امکان مبنا قرار دادن نرخ ارز در این مرکز در تدوین بودجه سال آینده معتقد است که با توجه به تعمیق بازار ارز از طریق مرکز مبادلات ارزی و مبنا قرار گرفتن نرخ مبادله‌ای برای قیمت‌گذاری و تسویه در کشور، قانون‌گذار در تنظیم بودجه سنواتی می‌تواند به عنوان یک راهکار اساسی نرخ مبادله‌ای را مبنای بودجه‌ریزی خود قرار دهد.

     نرخ مبادله‌ای مبنای ارز بودجه (دنیای اقتصاد) 8:35:38 AM

–           مخالفت دولت با تغییر استراتژی صادرات نفت (ایسنا) ۸:۳۵:۴۲ AM

درحالی که برخی نمایندگان مجلس طرحی دوفوریتی برای کاهش تولید و صادرات نفت را پیگیری می‌کنند، سخنگوی اقتصادی دولت معتقد است این تصمیم ‌به بی‌ثباتی در بازار نفت و کاهش رفاه مردم دنیا منجر می‌شود .به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نمایندگان تهیه‌کننده این طرح معتقدند “از آنجا که باید از نفت همواره به عنوان فرصتی برای پیشرفت و توسعه در کشور استفاده گردد.

    مخالفت دولت با تغییر استراتژی صادرات نفت (ایسنا) 8:35:42 AM

–           طرح نفتی مجلس رفاه مردم دنیا راکاهش می‌دهد/افزایش قیمت نفت در راه است (مهر) ۸:۳۵:۵۱ AM

 سخنگوی اقتصادی دولت و وزیر اقتصاد از بررسی طرح فروش کاهش نفت ایران در مجلس خبر داد که در صورت تصویب نهایی، این اقدام باعث بی ثباتی در بازار نفت و در پی آن، افزایش قیمت نفت و غذا و در نهایت کاهش رفاه مردم دنیا می‌شود. به گزارش خبرنگار مهر، سیدشمس الدین حسینی در حاشیه اجلاس وزرای کشورهای عضو گروه اسکاپ در تهران در خصوص تحریم‌های کشورهای غربی بر علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: تحریم یک عارضه ای است که هم اکنون بر اقتصاد ایران عارض شده و ما در حال مداوای آن هستیم، البته استقبال و مشارکت در این اجلاس حکایت از این دارد که ایران آنقدر کشوری بزرگ و جذاب است که کشورهای مستقل را برای همکاری به سمت خود می کشاند .

     طرح نفتی مجلس رفاه مردم دنیا راکاهش می‌دهد/افزایش قیمت نفت در راه است (مهر) 8:35:51 AM

Permanent link to this article: http://www.mfanni.ir/%d8%ae%d8%a8%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d9%82%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%af%db%8c-%d8%b1%d9%88%d8%b2-25-%d8%a2%d8%a8%d8%a7%d9%86-91/

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نمی‌شود.