جهت‌گیری اقتصادی دولت تعدیل نرخ ارز به سمت پایین!

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این که باید به صورت تدریجی نرخ ارز را تعدیل کنیم گفت: جهت‌گیری ما نیز تعدیل نرخ ارز به سمت پایین است.

سید شمس الدین حسینی  درباره نرخ ارز در مرکز مبادلات تصریح کرد: آن چیزی که مطلوب دولت است و بانک مرکزی نیز به آن اعتقاد دارد این است که باید به صورت تدریجی نرخ ارز را تعدیل کنیم که البته این تصمیم باید متناسب با متغیرهای بازاری صورت بگیرد و جهت‌گیری ما نیز تعدیل نرخ ارز به سمت پایین است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین درباره نرخ ارز در لایحه بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور گفت: به طور قطع نرخ ارز کمتر از نرخ ارز مرکز مبادلات و بیشتر از ۱۲۲۶ تومان خواهد بود.

سخنگوی اقتصادی دولت همچنین درباره رشد شاخص بورس اظهار کرد: واقعیت امر این است که یک برداشت صریح از اوراق سهام این است که معرف ارزش دارایی‌ها هستند وقتی نرخ ارز افزایش یافته، این دارایی‌ها نیز ارزش پیدا کرده‌اند و به طور طبیعی ارزش اوراق نیز بالا می رود و به همین دلیل پیش‌بینی‌ها حکایت از تداوم این رشد دارد.

حسینی یکی دیگر از مولفه‌های تعیین کننده ارزش سهام را سودآوری شرکت‌ها اعلام و تصریح کرد: تعداد قابل توجهی از شرکت‌هایی که در بورس تهران حضور دارند، شرکت‌هایی هستند که سود و درآمدهای صادراتی شان متاثر از نرخ ارز است که این امر نیز سبب افزایش سود شده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین تاکید کرد: بودجه‌هایی که شرکت‌ها ارائه کرده‌اند افزایش سود را نشان می‌دهد و به عبارت دیگر حجم معاملات نیز بالاست و در برخی روزها دو تا سه برابر است لذا حبابی در بازار بورس نمی‌بینم.

________
منبع: ایسنا

Permanent link to this article: http://www.mfanni.ir/%d8%ac%d9%87%d8%aa%e2%80%8c%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d9%82%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%af%db%8c-%d8%af%d9%88%d9%84%d8%aa-%d8%aa%d8%b9%d8%af%db%8c%d9%84-%d9%86%d8%b1%d8%ae-%d8%a7%d8%b1%d8%b2-%d8%a8/

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نمی‌شود.