«

»

آذر ۲۴

Print this نوشته

توافق وزرای اقتصاد اتحادیه اروپا بر سر قوانین جدید بانکی

وزرای اقتصاد اتحادیه اروپا در آستانه نشست سران این اتحادیه بر سر قوانین جدید نظارتی بر بانک‌های منطقه یورو به توافق رسیدند.

به این ترتیب حدود ۲۰۰ بانک از بزرگترین بانک‌های جهان تحت نظارت مستقیم بانک مرکزی اروپا قرار می‌گیرند.

پس از این سران اتحادیه اروپا درباره این توافق، که گامی مهم برای تشکیل اتحادیه بانکی اروپا است، تصمیم خواهند گرفت.

مطابق این توافق، بانک مرکزی اروپا نظارت مستقیم بر بانک‌هایی را که ارزش دارایی‌هایشان بیش از ۳۰ میلیارد یورو است، بر عهده می‌گیرد و در این زمینه با نهادهای نظارتی ملی همکاری خواهد کرد.

همچنین با کشورهای دیگری که جزو منطقه یورو نیستند و مایل به همکاری در این زمینه هستند، توافق‌های جداگانه‌ای تنظیم خواهد شد.

با تداوم بحران مالی در اروپا، و نارضایی عمومی از نقش بانک‌ها در پیدایش بحران، قوانین جدید، بانکداری “محتاطانه‌تری” را برای تقویت یورو ارائه می‌کنند.

علاوه بر این تلاش می‌شود که بانک‌های منطقه یورو با مشکلاتی نظیر آن چه برای نظام بانکی یونان و اسپانیا پیش آمده است روبرو نشوند.

وزرای اقتصاد اتحادیه اروپا در این نشست همچنین با پرداخت ۳۴ میلیارد یورویی که یونان مدت‌ها در انتظار دریافتش بود موافقت کردند.

این توافق به منزله قدمی در مسیر ادغام هر چه بیشتر اقتصاد کشورهای اتحادیه اروپا است.

Permanent link to this article: http://www.mfanni.ir/%d8%aa%d9%88%d8%a7%d9%81%d9%82-%d9%88%d8%b2%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d9%82%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%af-%d8%a7%d8%aa%d8%ad%d8%a7%d8%af%db%8c%d9%87-%d8%a7%d8%b1%d9%88%d9%be%d8%a7-%d8%a8%d8%b1-%d8%b3%d8%b1/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید از این تگ‌های اچ‌تی‌ام‌ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>