ترس از پرتگاه مالی و سقوط بازار سهام کشورهای آسیایی

نگرانی درباره پرتگاه مالی آمریکا باعث سقوط بازار سهام کشورهای آسیایی شد.

جام اقتصادی؛ خبرگزاری فرانسه: همزمان با کاهش امیدواری ها به توافق مقامات دولت و کنگره آمریکا جهت جلوگیری از وقوع پرتگاه مالی در این کشور، بازار سهام در کشورهای آسیایی روز دوشنبه و در آستانه سال نو سقوط کرد.
با این حال برخی اخبار امیدوارکننده از چین نشان می دهد فعالیت های تولیدی در این کشور در ماه دسامبر به بالاترین سطح آن در نوزده ماه اخیر رسیده است.
بازار سهام هنگ کنگ تقریبا بدون تغییر بود و تنها با نه ممیز شصت و هفت واحد سقوط به رقم بیست و دو هزار و ششصد و پنجاه و شش ممیز نود و دو واحد (۲۲,۶۵۶٫۹۲) رسید. بازار هنگ کنگ روز پایانی سال را در مقایسه با دوازده ماه قبل با رشد بیست و دو ممیز نود و یک صدم درصدی به پایان رساند.
بازار سیدنی نیز چهل و هشت صدم سقوط کرد و با از دست دادن بیست و دو ممیز چهار دهم درصد واحد به چهار هزار و ششصد و چهل و هشت ممیز نه واحد (۴,۶۴۸٫۹) رسید. شاخص بازار سیدنی در طول دوازده ماه قبل چهارده ممیز شش دهم درصد افزایش نشان می دهد.
بازارهای ولینگتون، سنگاپور و شانگهای نیز به ترتیب سی و پنج صدم درصد، هفتادو هفت صدم درصد و یک ممیز شصت و یک صدم درصد کاهش یافت.
بازار کوالالامپور چهل و پنج صدم درصد صعود کرد و به رقم یک هزار و ششصد و هشتاد و هشت ممیز نود و پنج صدم واحد رسید.

بازارهای سهام توکیو، سئول، تایپه، جاکارتا، بانکوک و مانیل به سبب سال جدید تعطیل بود.

_______________

منبع: واحد مرکزی خبر

Permanent link to this article: http://www.mfanni.ir/%d8%aa%d8%b1%d8%b3-%d8%a7%d8%b2-%d9%be%d8%b1%d8%aa%da%af%d8%a7%d9%87-%d9%85%d8%a7%d9%84%db%8c-%d9%88-%d8%b3%d9%82%d9%88%d8%b7-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d8%b3%d9%87%d8%a7%d9%85-%da%a9%d8%b4%d9%88/

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نمی‌شود.