«

»

دی ۰۷

Print this نوشته

بارش باران پس از ۱۳ سال در کویر لوت

مدیر کل منابع طبیعی کرمان از بارش باران پس از ۱۳ سال در کویر لوت خبر داد.

حمد علی اسدی در گفت وگو با خبرنگار مهر افزود: بارش باران در کویر لوت آن هم پس از ۱۳ سال و بدون هیچ خسارتی ، زمین تشنه کویر را سیر آب و موجب خوشحالی کشاورزان منطقه شد.
به گفته وی، این بارندگی پس از یک دوره خشکسالی تقریباً طولانی مدت آب مورد نیاز درختان دست کاشت منابع طبیعی منطقه را بیمه کرده است.
اسدی میزان این بارندگی را بین ۲۰ تا ۳۰ میلی متر عنوان کرد و افزود: بارش باران در منطقه بم، ریگان، فهرج ، نرماشیر و درحاشیه کویر لوت علاوه بر سیراب کردن درختان کهور و گز سبب شد کشاورزان موتور پمپ‌های آبیاری خود را خاموش کرده و در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.
مدیرکل منابع طبیعی کرمان با بیان اینکه مساحت جنگل های دست کاشت در منطقه ریگان و شهرستان های اطراف ۶ هزار هکتار است اظهار داشت: این جنگلها که از دهه ۶۰ به عنوان بادشکن ایجاد شده اند امنیت ویژه ای را برای تاسیسات زیربنایی و اراضی کشاورزی مردم ایجاد کرده است.

_______________

منبع: شهرخبر(اول نیوز)

Permanent link to this article: http://www.mfanni.ir/%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d8%b4-%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%be%d8%b3-%d8%a7%d8%b2-13-%d8%b3%d8%a7%d9%84-%d8%af%d8%b1-%da%a9%d9%88%db%8c%d8%b1-%d9%84%d9%88%d8%aa/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید از این تگ‌های اچ‌تی‌ام‌ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>