ایجاد وزارت امور زیر بنایی با ادغام سه وزارتخانه

ایجاد وزارت امور زیر بنایی با ادغام سه وزارتخانه

وزیر راه و شهرسازی و سرپرست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد: وزارت ارتباطات ، راه و مسکن و یک وزارتخانه دیگر با هم ادغام و وزات امور زیربنایی تشکیل می‌شود.

علی نیکزاد امروز در جمع خبرنگاران درباره ادغام وزارت ارتباطات در راه و شهرسازی، اظهار داشت: بنده در مراسم معارفه ای که انجام می شود، برنامه های خود را اعلام می کنم.وی با بیان اینکه ما توکل بر خدا داریم، گفت: دولت چنین تصمیمی گرفته است و ما هم به عنوان سرباز نظام به این وظیفه عمل می‌کنیم.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: امیداواریم که در طول عمر، خدمتی به کشور انجام دهیم و اکنون که این ماموریت به ما واگذار شده ، با همه توان و با کمک دوستان و همکاران کار را پیش می بریم.

وی در پاسخ به این پرسش که چقدر در زمینه مخابرات اطلاعات دارید، گفت: بالاخره ما مهندس عمران هستیم، البته لیسانس دانشکده علوم انسانی و فوق لیسانس مدیریت دارم، ضمن آنکه مهندس عمران هم هستم.

نیکزاد افزود: ارتباطات و حمل و نقل در خیلی از کشورها یکی است. در ایران هم مسکن و راه و ترابری سابق یک وزارتخانه شده است و دولت معتقد است که ارتباطات ، راه و مسکن و یک وزارتخانه بایکدیگر وزارتخانه زیر بنایی را تشکیل می دهند.
اواخر شهریور ماه امسال خبرگزاری مهر گزارش داده بود: “دولت قصد دارد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را در وزارت تازه تاسیس راه و شهرسازی ادغام کند. به نظر می رسد با ادغام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در وزارت راه و شهرسازی نام وزارتخانه تازه تاسیس، وزارت امور زیربنایی باشد. به احتمال زیاد، سرپرستی این وزارتخانه را نیز علی نیکزاد وزیر فعلی راه و شهرسازی بر عهده خواهد داشت.”

در بیش از دو سال اخیر بارها بحث ادغام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با وزارت راه و ترابری سابق مطرح شده بود، اما هر بار بنا به دلایلی از جمله مخالفت مجلس شورای اسلامی، منتفی شد. در نهایت نیز ابتدای سال گذشته وزارتخانه های راه و ترابری و مسکن و شهرسازی ادغام شدند و وزارت راه و شهرسازی تشکیل شد.

_____________________________
منبع:  مهر

Permanent link to this article: http://www.mfanni.ir/%d8%a7%db%8c%d8%ac%d8%a7%d8%af-%d9%88%d8%b2%d8%a7%d8%b1%d8%aa-%d8%a7%d9%85%d9%88%d8%b1-%d8%b2%db%8c%d8%b1-%d8%a8%d9%86%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d8%a7%d8%af%d8%ba%d8%a7%d9%85-%d8%b3%d9%87-%d9%88/

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نمی‌شود.