افزایش قیمت مسکن در آمریکا

قیمت مسکن در آمریکا افزایش یافت

 

آمارهای اقتصادی در آمریکا نشان می‌دهد، میانگین قیمت مسکن در بازار این کشور طی ماه سپتامبر برای هشتمین ماه متوالی افزایش یافت.

به نقل از رویترز ، شاخص اس اند پی شیللر برای قیمت مسکن در ۲۰ منطقه آمریکا طی ماه سپتامبر با رشد ۰٫۴ درصدی نسبت به ماه قبل روبرو شده است.براساس این گزارش، رشد متوالی قیمت مسکن در بازار آمریکا در هشت ماه گذشته مساله ای است که از سال ۲۰۰۹ میلادی تا کنون بی‌سابقه بوده است.

 

بر این اساس، افزایش قیمت مسکن نشانگر بهبود نسبی بخش مسکن امریکا است و این مساله می‌تواند به سرمایه‌گذاران بین‌المللی برای تصمیم‌گیری در مورد وضعیت آینده اقتصاد آمریکا کمک شایانی داشته باشد. به اعتقاد کارشناسان اقتصادی وضعیت اقتصادی و مالی امریکا تنها زمانی به حالت عادی و طبیعی خواهد رسید که بخش مسکن به رشد و رونق با ثبات و پایدار برسد.

 

بر این اساس میانگین قیمت مسکن در بازار آمریکا در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۳ درصد رشد داشته است.

افزایش قیمت به معنی رونق بازار ساخت و ساز و مسکن است که این موضوع به نوبه خود با فرض ثبات سایر شرایط می تواند نشاندهده آغاز خارج شدن اقتصاد از شرایط رکودی باشد. 

 

Permanent link to this article: http://www.mfanni.ir/%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%d9%85%d8%b3%da%a9%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7/

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نمی‌شود.