«

»

دی ۱۵

Print this نوشته

ارزش سهام بانک اسپانیایی بانکیا ٢٠درصد سقوط کرد

بانکیا بزرگترین بانک اسپانیایی است که با بحران معوقات رو به رو است

ارزش سهام بانک اسپانیایی بانکیا حدود ٢٠درصد سقوط کرده است. این اتفاق پس از آن می‌افتد که صندوق نجات بانکی اسپانیا ارزش دارایی‌های این بانک را منفی چهار میلیارد و دویست میلیون دلار اعلام کرده است.

ارزش کمپانی بی‌اف‌ای (BFA) نیز، که بانکیا از زیرمجموعه‌های آن است، حدود منفی ده میلیارد یورو برآورد شده است.

مطابق این برآورد، وام‌های غیرقابل وصول بانکیا بیش از تخمین‌های قبلی است.

به این ترتیب بانکیا تا افزایش سرمایه خود از شاخص سهام اسپانیا کنار گذاشته می‌شود.

صندوق نجات بانکی اسپانیا گفته است کمپانی بی‌اف‌ای علاوه بر ۴.۵ میلیارد یورویی که در سپتامبر گرفته، به ۱۳.۵ میلیارد یوروی دیگر نیاز دارد تا از ورشکستگی نجات پیدا کند.

اسپانیا، که پنجمین اقتصاد بزرگ اروپا است، در پی بحران اقتصاد جهانی و بحران مالی حوزه یورو با بحران پیچیده اقتصادی رو به رو شده است.

نرخ بیکاری در اسپانیا بیشترین نرخ بیکاری اروپا است و همچنین خطر ورشکستگی بسیاری از بانک‌های اسپانیایی را تهدید می‌کند.

بانکیا از ژوئیه ٢٠١١ تاکنون بیش از ٨٠درصد ارزش سهام خود را از داده است.

پیش از این رهبران اتحادیه اروپات توافق کرده بودند که کمکی ٣٧ میلیارد یورویی برای نجات نظام بانکی اسپانیا به این کشور بدهند.

Permanent link to this article: http://www.mfanni.ir/%d8%a7%d8%b1%d8%b2%d8%b4-%d8%b3%d9%87%d8%a7%d9%85-%d8%a8%d8%a7%d9%86%da%a9-%d8%a7%d8%b3%d9%be%d8%a7%d9%86%db%8c%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d9%86%da%a9%db%8c%d8%a7-%d9%a2%d9%a0%d8%af%d8%b1%d8%b5/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید از این تگ‌های اچ‌تی‌ام‌ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>