آیا خرید طلا در وضعیت فعلی توصیه می شود؟

برخی کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند در یک دوره زمانی قیمت‌ها ثابت باقی بماند ولی پس از آن باز هم افزایش قیمت وجود دارد.
 پیش بینی‌ها همگی نشان می داد در آستانه سال جدید میلادی قیمت طلا روند صعودی را طی کند. اما در یک دوره زمانی کوتاه به دلیل شرایط خاص اقتصاد اروپا، قیمت‌ها روند نزولی را پیش گرفتند و همین جریان موجب نگرانی بسیاری از سرمایه‌گذاران شد.

این جملات، اظهارات رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور است. وی می‌گوید باید دقت داشت سرمایه‌گذاری در بازارهایی مانند طلا به هوش و صبر بالایی نیاز دارد. قیمت‌ها در دوره‌های مختلف با افت و خیز مواجه می‌شوند ولی سرمایه‌گذاران نباید در واکنش به این اتفاقات اقدام به تصمیم‌گیری‌های لحظه‌ای کنند.

کشتی‌آرای ادامه می‌دهد بنابراین توصیه اصلی به صبر و تحقیق در مورد سرمایه‌گذاری است لذا پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد طی ماه‌های آینده قیمت طلا در بازار‌های اروپایی و آسیایی روند صعودی خواهند داشت. صرف نظر از شرایط خاص اقتصاد جهانی که در هر دوره نوساناتی را به بازار تحمیل می‌کند باید در انتظار رشد قیمت‌ها بود.

وی اضافه کرد در آستانه سال نو میلادی بازار طلا قدری دچار ضعف شد. فروش بخشی از طلای در اختیار سرمایه‌گذاران در پی اعلام سیاست‌های بانک مرکزی امریکا دلیل اصلی رشد افت قیمت‌ها بوده است‌. رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر آینده بازار طلا و جواهر را اینگونه پیش‌بینی می‌کند قیمت طلا طی روزهای آینده به سیاست‌های چند کشور خاص واکنش نشان می‌دهد. بنابر این باز هم باید در انتظار نوسان بود. برخی کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند در یک دوره زمانی قیمت‌ها ثابت باقی بماند ولی پس از آن باز هم افزایش قیمت وجود دارد.

در نهایت به سرمایه‌گذاران باید توصیه کرد اخبار مربوط به بازار را به صورت دقیق رصد کنند‌. بررسی سیاست‌های بانک مرکزی آمریکا و ژاپن تا حدود زیادی فضا را برای تصمیم‌گیری شفاف می‌کند.

___________
منبع: اقتصاد پرس

Permanent link to this article: http://www.mfanni.ir/%d8%a2%db%8c%d8%a7-%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d8%b7%d9%84%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%d9%88%d8%b6%d8%b9%db%8c%d8%aa-%d9%81%d8%b9%d9%84%db%8c-%d8%aa%d9%88%d8%b5%db%8c%d9%87-%d9%85%db%8c-%d8%b4%d9%88%d8%af%d8%9f/

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نمی‌شود.