آخرین خبرها از بازار جهانی نفت خام

قیمت جهانی نفت افزایش یافت
در حالی که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا برای گفت‌وگوی مجدد با جمهوری خواهان بر سر بن بست مالی این کشور آماده می شود، قیمت نفت با افزایش روبرو شده است.

اوباما قصد دارد با پایان دادن تعطیلات کریسمس روز پنج شنبه بار دیگر به کاخ سفید باز گردد. کنگره آمریکا نیز در نشست روز پنج شنبه در خصوص راهکارهای پایان دادن به بن بست مالی امریکا رایزنی خواهد کرد.

بر اساس این گزارش قیمت نفت امروز برای نخستین بار در سه روز اخیر با افزایش روبرو شده است. بر این اساس ادامه بن بست مالی آمریکا می تواند اقتصاد این کشور را با رکود دیگری روبرو کند و این مساله بیش از ۶۰۰ میلیارد دلار هزینه بر اقتصاد آمریکا تحمیل خواهد کرد.

بر این اساس قیمت نفت امروز با رشد ۰.۷ درصدی روبرو شده است. این گزارش افزود: تازه ترین بررسی و نظرسنجی بلومبرگ نشان می دهد میزان ذخایر انرژی آمریکا در هفته گذشته با کاهش روبرو شده است. کن هاسگاوا کارشناس ارشد انرژی تاکید کرد تحولات بازار نفت در روزهای آینده بستگی زیادی به وضعیت بن بست مالی آمریکا خواهد داشت. در بدترین شرایط بن بست مالی آمریکا ادامه خواهد یافت و این مساله تاثیر منفی زیادی بر تقاضای انرژی این کشور خواهد داشت.

قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا در بازار نیویورک برای تحویل در ماه فوریه با ۶۰ سنت افزایش به بیش از ۸۹.۲۱ دلار رسیده است. قیمت نفت روز ۲۴ دسامبر با ۵ سنت کاهش به کمتر از ۸۸.۶۱ دلار رسیده بود. قیمت نفت از ابتدای امسال تا کنون ۱۰ درصد کاهش داشته است. در بازار لندن نیز هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه فوریه با ۵۷ سنت افزایش به بیش از ۱۰۹.۳۷ دلار رسیده است. کاخ سفید نیز اعلام کرد باراک اوباما پس از بازگشت از تعطیلات کریسمس برای ادامه مذاکرات با جمهوری خواهان آماده خواهد شد.

تازه ترین بررسی بلومبرگ نشان می دهد میزان ذخایر نفت خام آمریکا طی هفته گذشته با ۱.۷ میلیون بشکه کاهش روبرو شده و به کمتر از ۳۷۰ میلیون بشکه رسیده است. میزان ذخایر بنزین این کشور نیز در این مدت با ۷۰۰ هزار بشکه افزایش به ۲۲۰ میلیون بشکه رسیده است.

______________
منبع: خبرگزاری فارس

Permanent link to this article: http://www.mfanni.ir/%d8%a2%d8%ae%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%ae%d8%a8%d8%b1%d9%87%d8%a7-%d8%a7%d8%b2-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86%db%8c-%d9%86%d9%81%d8%aa-%d8%ae%d8%a7%d9%85/

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نمی‌شود.