آخرین تغییرات قیمت خودروهای پر تیراژ داخلی

در هفته‌ای که گذشت قیمت بیشتر خودروهای پرتیراژ داخلی کاهش یافت و با افزایش تولید خودرو احتمال کاهش بیشتر قیمت‌ها وجود دارد.
آخرین تغییرات قیمت خودروهای پرتیراژ داخلیدر این هفته در محصولات گروه خودروسازی سایپا خودروی سایپا ۱۱۱ به قیمت حدود ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان عرضه می‌شد. این در حالی است که قیمت رسمی این خودرو ۱۱ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان است.
قیمت سایپا SL ۱۳۱ نیز با کاهش زیادی به حدود ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و SX ۱۳۱ نیز به حدود ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان ‌رسید. البته قیمت رسمی SL ۱۳۱ معادل ۱۱ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان و SX ۱۳۱ نیز ۱۱ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان تعیین شده است.

در این هفته تیبا نیز به قیمت حدود ۱۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان عرضه می‌شد. البته قیمت رسمی این خودرو اندکی کمتر و ۱۵ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان است. تندر ۹۰ مدل E۲ پارس خودرو نیز به قیمت حدود ۲۵ میلیون تومان به فروش می‌رسید. البته قیمت رسمی این خودرو ۲۱ میلیون و ۵۰ هزار تومان است.

قیمت مگان ۲۰۰۰ اتومات نیز با کاهش قابل توجهی به حدود ۵۷ میلیون تومان رسید. البته قیمت رسمی این خودرو ۴۴ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان تعیین شده است. ماکسیما نیز در حالی به قیمت حدود ۸۹ میلیون تومان عرضه می‌شد که قیمت رسمی این خودرو ۶۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

در هفته گذشته در گروه محصولات ایران خودرو نیز خودروی پژو ۲۰۶ در نمایندگی‌های فروش موجود نبود. قیمت پژو ۲۰۶ صندوق‌دار اما کاهش یافته و در مدل V۹ این خودرو به حدود ۳۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و مدل V۸ نیز حدود ۲۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید. این در حالی است که قیمت رسمی مدل V۹ حدود ۲۶ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان و مدل V۸ نیز ۲۲ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان است.

در این هفته قیمت تندر ۹۰ ایران خودرو نیز با کاهش قابل توجه در مدل E۱ آن به حدود ۲۱ میلیون تومان و مدل E۲ نیز ۲۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید. این در حالی است که قیمت رسمی تندر ۹۰ E۱ ایران خودرو معادل ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و مدل E۲ نیز ۲۱ میلیون تومان تعیین شده است.

پژو ۴۰۵ نیز به قیمت حدود ۱۹ میلیون تومان به فروش می‌رسید. البته قیمت مصوب این خودرو ۱۵ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان تعیین شده است. قیمت پژو پارس سال نیز با کاهشی دوباه به حدود ۲۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید. البته قیمت رسمی این خودرو حدود ۲۳ میلیون تومان تعیین شده است.

سمند EF۷ نیز در حالی به قیمت حدود ۲۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان عرضه می‌شد که قیمت رسمی این خودرو حدود ۲۱ میلیون تومان است.

قیمت‌های یاد شده نسبی بوده و با توجه به نوسان عرضه از سوی خودروسازان و برخی ضعف‌های نظارتی، این قیمت‌ها با درصدی از نوسان و تفاوت در نمایندگی‌های فروش مختلف همراه است.

_______________
منبع: ایسنا

Permanent link to this article: http://www.mfanni.ir/%d8%a2%d8%ae%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%be%d8%b1-%d8%aa%db%8c%d8%b1%d8%a7%da%98-%d8%af/

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نمی‌شود.